Największy park rozrywki

Doskonała zabawa to coś, z czego praktycznie każdy z nas chętnie korzysta i dlatego szukamy takich możliwości, w ramach których będziemy mieli rzeczywiście tą wyjątkową zabawę na wyciągnięcie ręki i będziemy mogli się nią cieszyć. Obecnie jak się wydaje taką najciekawszą opcją do dobrej zabawy będą wszelkie parki rozrywki, a widać, że funkcjonuje ich coraz więcej na terenie całego świata. W Polsce, w Europie znajdziemy naprawdę wiele takich miejsc, w ramach których będziemy mieli okazje się naprawdę dobrze bawić. Co do zasady jest to takie miejsce, które zawsze tworzone będzie z myślą o całych rodzinach i dlatego właśnie będzie się szczególnie wyróżniać, będzie można oczekiwać, że będzie to coś wyjątkowego. A jak to wygląda na terenie Europy i w Polsce, jeśli zwróci się uwagę na wielkość takich parków rozrywki. co interesującego będziemy w stanie znaleźć dla siebie?

Największy park rozrywki w Polsce

Jeśli chodzi o nasz kraj to bez wątpienia jesteśmy nieco do tyłu w stosunku do całej Europy, gdzie jak wiadomo parki rozrywki tworzone są od

dziesiątek lat. W naszym kraju zainteresowanie nimi pojawiło się w latach 90tych po pełnym odzyskaniu wolności. Dlatego powstawać zaczęło coraz więcej takich miejsc, jednak na parki z prawdziwego zdarzenia musieliśmy sobie trochę czasu poczekać. Obecnie mamy już kilka takich świetnych miejsc, w ramach których zabawa będzie doskonała. Gdzie więc powinniśmy się wybrać? Co do zasady najlepsze miejsce, największy park to obecnie EnergyLandia. To park, który znajduje się w miejscowości Zatorze w województwie Małopolskim i swoją inaugurację miał on w roku 2014, dlatego na tą chwilę nadal jest to praktycznie nowe miejsce, gdzie można bawić się z całą rodziną. Dla większości jak się okazuje jeden dzień w parku to zbyt mało, by skorzystać z tych wszystkich atrakcji jakie są tam przygotowywane.

Park został zlokalizowany

na 26 hektarach powierzchni i podzielony na cztery tematyczne strefy. W sumie znajduje się tam około 60 atrakcji, które przeznaczone są dla różnych grup wiekowych. Obecnie można tam znaleźć karuzele, urządzenia ekstremalne roller coastery i wiele innych ciekawych propozycji. wszystko otoczone jest również barami, restauracjami i sklepami. Znajdują się na terenie również sceny, gdzie odbywają się różnorakie widowiska. Jeśli chodzi o sam park stale się rozwija, ma być powiększany i można oczekiwać, że będzie tam coraz więcej ciekawych atrakcji dla wszystkich. Otwarty został na terenie również park wodny, który sam w sobie stał się dla wielu gości wielką trakcją. Bez wątpienia EnergyLandia daje nam okazję do spędzenia wielu godzin na doskonałej zabawie z całą rodziną i warto z tego korzystać.

Największy park rozrywki w Europie

W skali roku najwięcej gości pojawia się na terenie paryskiego Disneylandu, jednak największy park rozrywki na terenie Europy znajduje się na terenie miejscowości Rust w Niemczech blisko francuskiej granicy. Ten park otwarty jest tylko sezonowo, ale przyciąga naprawdę wielu gości między innymi dlatego, że baza atrakcji jest tam rzeczywiście wyjątkowa. Tam znajduje się największy roller coaster w Europie liczący sobie 73 wysokości i rozpędzający się do 130 km na godzinę przy przeciążeniach 4G. Oprócz tego również wiele zjazdów wodnych i kolejek, na których serce może podejść do gardła. Park zorganizowany został w taki sposób, by gwarantować rzeczywiście świetną zabawę dla wszystkich niezależnie od wielu. Można tam poczuć się jak w Afryce, ale będzie można także spędzić pare minut na Syberii. Powierzchniowo park jest największy w Europie, ma także masę atrakcji i licząc sezonowo odwiedza go najwięcej ludzi. Można pojeździć w formule 1 można również udać się lotem w maszynie Da Vinci. Jeśli szukacie doskonałe miejsca na rodzinną zabawę to bez wątpienia ten park rozrywki będzie spełniąl wasze oczekiwania i będziecie bawili się tutaj rzeczywiście doskonale.