Blisko 15 lat temu na ekrany kin weszła kolejna animowana produkcja Disneya, która właściwie z miejsca stała się wielkim hitem i była bardzo popularna praktycznie na całym świecie. Chodzi oczywiście o animowaną bajkę Gdzie jest Nemo, która tak naprawdę mimo, że wiele osób się tego nie spodziewała zapisała się praktycznie na zawsze w annałach animowanych produkcji. Widać to również po tym jak wiele jest nawiązań do tej bajki nawet po tak wielu latach od momentu gdy mogliśmy ją pierwszy raz zobaczyć. Przede wszystkim nie maleje w tym momencie sprzedaż gadżetów, które nawiązują właśnie do tej bajki a to znak, że Nemo nadal jest w modzie i nadal będzie można z niego czerpać. Skoro tak się dzieje to nie ma się co dziwić, że nadal jest wiele podmiotów, które skrzętnie z tego korzystają. Między innymi zachęca się dzieci do dobrej zabawy w parkach, które swoimi atrakcjami chcą nawiązywać właśnie do znanej bajki disneya.

 Parki rozrywki Nemo

Może się pojawić pytanie, dlaczego tak naprawdę na całym świecie tworzy się parki rozrywki, które nawiązują do bajek. Jednak jak się wydaje odpowiedź będzie tutaj stosunkowo prosta. Przede wszystkim chodzi o podjęcie takich działań, które mają sprawić, że będzie pewien element zachęcający do korzystania z danej propozycji. Dotyczy to praktycznie każdej branży, a jeśli chodzi o dzieci będzie to szczególnie ważne, by skutecznie do nich trafić. Będzie można to zrobić właśnie poprzez nawiązanie do bajek. Tak sprzedaje się ubrania, pościel, plecaki czy zeszyty. Jeśli jest nawiązanie do popularnej bajki jest także zainteresowanie dzieci. Tworząc park rozrywki Nemo właściciele liczą na to, że jego forma nawiązująca do tak popularnej bajki sprawi, że zainteresowanie dzieci od razu będzie rosło i w praktyce rzeczywiście tak się dzieje. Parki rozrywki Nemo charakteryzują się co do zasady taką formą w ramach której będziemy mogli doskonale bawić się w ramach takich rozrywek, które nawiązywać będą właśnie do wszystkich wydarzeń przedstawionych w znanej bajce.

Najlepsze parki rozrywki

Jeśli chodzi o najlepsze parki jakie są przygotowywane będą to te, które organizowane są na świeżym powietrzu. W takiej sytuacji mamy zdecydowanie

więcej różnych atrakcji niż w momencie, gdy park rozrywki będzie się znajdował pod dachem. Nie ma takiego ograniczenia, jeśli chodzi o tworzenie atrakcji, szczególnie gdy chodzi o bajkę Gdzie jest Nemo, gdzie można nawiązać do bardzo wielu różnych elementów bezpośrednio związanych z wodą. Dlatego właśnie wprowadzenie do możliwych atrakcji właśnie tych form powiązanych bezpośrednio z wodą jest bardzo ważne. Największe i najlepsze parki znajdujące się na terenie Europy między innymi podparyski Disneyland, gdzie mamy również cześć poświęconą Nemo mają wiele ciekawych zabaw, na których można spędzać całe godziny. Dla dzieci najciekawsza możliwosćią będzie wcielenie się w jednego z bohaterów znanej bajki. W ten sposób łatwiej będzie również przyciągnąć dziecko do dłuższej zabawy, nie będzie takiej sytuacji, w której zabawa zostanie przerwana po kilku minutach jak w prostych salach zabaw, gdzie tych atrakcji jest bardzo mało.

Nemo na terenie Europy

Jeśli chodzi o parki rozrywki, gdzie mamy nawiązanie do Nemo przede wszystkim trzeba mówić o miejscach, gdzie Disney postawił na swoje parki rozrywki, a więc w przypadku starego kontynentu będzie to oczywiście Paryż. Ale nie na tym kończą się nawiązania do Nemo. Okazuje się, że nawiązania do tej bajki będzie można również znaleźć w takich miejscach jak Amsterdam, Budapeszt, Londyn czy Mediolan. W tych różnych miastach pojawiają się różne parki rozrywki nawiązujące do bajki Nemo. Natomiast sale zabaw, które mają charakter mniejszych resortów organizowanych w budynkach pojawiają się w wielu miastach na terenie całej Europy, dlatego nie powinniśmy być zaskoczeni, że spotkamy się z takim parkiem, gdy będziemy za granicami kraju. A jeśli już do tego dojdzie to tak naprawdę można się liczyć z tym, że nasze dziecko chętnie będzie się do takiego parku udawało, by tam się bawić.

Ceny za pobyt w parku rozrywki

Jeśli ktoś będzie chciał spędzić czas na terenie parków rozrywki musi liczyć się ze sporym wydatkiem. Niestety całodzienny pobyt w paryskim Disneylandzie będzie nas kosztował w przeliczeniu na złotówki nawet około 400 złotych, a więc dla całej rodziny będzie to dość kosztowna impreza. Z drugiej strony nie tylko Nemo będzie tam na nas czekał, ale tych atrakcji będzie tam zdecydowanie więcej i zabawa będzie rzeczywiście doskonała. Na pewno warto z tych możliwości skorzystać, ponieważ będzie to przeżycie, które zostanie w dziecku na lata. Jeśli chodzi o inne możliwości to bez wątpienia parki w innych miejscach nie są tak znane i koszty całodziennej zabawy będą w okolicach 100 złotych po przeliczeniu na naszą walutę. Z drugiej strony są one konstruowane w taki sposób, że cała rodzina będzie się mogła dobrze bawić, dlatego warto z takich możliwości skorzystać.